Zaleťte si do Říma nejen na skvělou kávu

Zaleťte si do Říma nejen na skvělou kávu

Při letecké přepravě vás letenky do říma https://levneletenky.cz/letenky-praha-rim.html dopraví na letiště pojmenované po jedné z nejkontroverznějších postav historie Leeonardovi da Vincim. Letiště se nachází ve Fiumicinu, 34 km od Říma. Tam se snadno a rychle dostanete vlakem a za půl hodiny jste na hlavním nádraží Řím.

vatican

Co byste neměli v tomto romantickém městě vynechat:

• Určitě si nechte jeden den na návštěvu Vatikánu. Musíte vidět Vatikánské muzeum a Sixtinskou kapli a nejznámější fresku od Michelangela Poslední soud. Z výzdoby kaple se vám zatočí hlava.

• Řím si určitě vychutnáte lépe „po italsku“, s dobrou kávou a v klidu. Není kam spěchat. Město tady stojí tisíce let a bude stát i zítra. Projděte se v romantických uličkách v historickém centru, nechte se překvapit náhodným objevením Španělských schodů nebo Fontány di Trevi.

• Řím je rovněž městem trhů. Těch klasických, převážně s ovocem, zeleninou, rybami, kořením a lokálními specialitami najdete ve městě desítku. Můžete si tak nakoupit nějaké přísady do kuchyně a také ochutnat nějaké dobroty. Nezapomeňte navštívit i jeden z bleších trhů. Ten nejznámější je trh Porta Portese, kde seženete vše, na co si jen vzpomenete, možná i zaručeně pravou helmu některého ze starořímských vládců.

• Ve městě je slušný počet módních obchodů, a i když si v některých asi díky přemrštěným cenám nic nekoupíte, stojí za návštěvu. V ulicích dál od centra najdete stejně krásné oblečení, za rozumnější ceny a můžete ještě zkusit cenu usmlouvat. Pokud se rozhodnete pro nákupy v některém z obchodních center, budou vás spíš přitahovat malé krámky s místní gastronomií, se zmrzlinou a skvělým cukrářským sortimentem.

pizza

• Pokud milujete pizzu, musíte si na ni zajít do restaurace Sacro e Profano, která je v budově bývalého kostela a atmosféra starých časů podtržená freskami na zdech kolem, vás přenese do tajemné minulosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup