Category Archive : Vztahy

Utečte, než bude pozdě

Vztahy jsou založeny na spoustě různých faktorech, a ještě větší množství faktorů je ve výsledku rozděluje. Pokud však dáváte do vztahu vše, a doufáte, že to vyjde, musíte se nejdřív ujistit, že zvládnete partnera milovat takového, jaký je. Ačkoliv na něm třeba zbožňujete většinu jeho rysů a vlastností, může tu být něco, co vám přesto překáží. Někdy se jedná o maličkost, která se dá překlenout, jindy však jde o větší problém, a mnoho lidí zkrátka věří, že s e do budoucna vyřeší sám. Takové to: po svatbě snad dostane rozum, je nejhorší domněnkou, která obvykle předchází nešťastnému manželství, a později i dost brutálnímu rozvodu, zvláště pokud jsou ve hře i společné děti. Lidé se nemění na povel, a už vůbec ne kvůli závazku. Pokud vás tedy  na partnerovi něco trápí, nebo děsí, vyřešte to dřív, než mu upíšete svoji budoucnost. V jakých případech raději vzít nohy na ramena?

srdcové piškvorky

Přehnaná žárlivost

Sleduje vás na každém kroku? Pročítá si vaše zprávy? Zná všechna vaše hesla? Vyčítá vám každičký rozhovor s opačným pohlavím? Jinak je to jistě skvělý, a milující člověk. Pokud je však přehnaně žárlivý, zpozorněte. Snad věříte, že se to časem změní. Že mu domluvíte. Že když mu přislíbíte věrnost před oltářem, a stvrdíte ji společnými dětmi, dostane rozum. A snad se to i může vyplnit. Ve většině případů se tento problém obvykle jen zhorší, a tak jeden z partnerů musí v manželství zmlknout, vzdát se všeho a všech, a trávit veškerý čas dokazováním své bezmezné lásky, jako slepý a hluchý otrok.

ruka v řetězech

  1. Nevěrnost

Říká se, že když podvede jednou, podvede znovu. To není vždycky pravda, a mnohdy může jít skutečně jen o jednorázovou záležitost. Pokud váš partner však rád flirtuje, a zkrátka si nemůže pomoct, je hloupé očekávat, že se to po svatbě a dětech změní. Takoví lidé se nemění.

Agresivita

Nemusí jít nutně vždy o fyzické násilí, ačkoliv se k tomu mnohdy schyluje. Citové vydírání a psychické útoky bývají jen předzvěstí něčeho horšího. Nemusí se objevit hned, a určitě ani být časté. že mu to ujede po alkoholu? Nebo jen při velké hádce? Ačkoliv to obecně vypadá tak, že za násilím ve vztazích stojí jen muži, často jsou pachateli i ženy. A proto je potřeba dávat si pozor, s kým se rozhodnete strávit svůj život.

Odpuštění jako cestě ke svobodě

Odpouštět znamená starat se o sebe, znamená to osvobodit se od jedovatého jedu – najít ve svém srdci místo, kde se zbavíte nenávisti. To znamená říci si: Odpouštím ti, protože chci být svobodný.

Pro mnoho lidí je odpustit někomu újmu, kterou nám způsobil, prostě nemožné. Důvodem je skutečnost, že se mylně interpretujeme to, co skutečně je odpuštění. Často se nám zdá, že když někoho necháme jít, bude to znamenat naši slabost, že budeme předstírat, že se nic nestalo a že bychom této osobě měli znovu věřit. Odpuštění však není smyslem.
zamyšlená žena

Negativní emoce vířící v nás a v našem těle a způsobuje energetické blokády, které mohou dokonce způsobit nemoci a problémy. Uvědomte si, že se to může zpočátku zdát divné, ale nedostatek odpuštění může ovlivnit různé oblasti našeho života.

Proč odpouštět?

Čím více odpuštění ve vašem srdci máte, tím více lásky v něm je. Když někomu opravdu odpustíte, budete cítit neuvěřitelnou úlevu. Je to, jako by se něco, co vás trápí bylo dávno pryč. Není to tam, a na oplátku je zde mír a pocit, který je obtížné popsat slovy. Prostřednictvím tohoto aktu může do vašeho života přijít harmonie a budete mít prostor pro něco pozitivního. Může dojít ke změnám na mnoha úrovních, a také ke zlepšení vašeho vztahu s ostatními.

Mnozí z nás pečují o dětské rány jako největší poklady. Vypráví příběhy o lidech, kteří nám tolik ublížili – ať už v soukromém nebo profesním životě. Přemýšleli jste někdy, co by se stalo, kdyby byla všechna tato zranění uzdravena? Kdo bys byl – kdyby ses z toho osvobodil? Možná je to otázka, která stojí za zodpovězení?
kreslený nápis sorry a růže

Dobře, chci, ale jak to udělat?

Stačí říct: OK, odpouštím vám – a to je vše? V odpuštění je klíčovým prvkem kontaktování vašich negativních emocí a jejich vyčištění a uzdravení. V tomto procesu mohou pomoci různé metody odpuštění. Odpusť ostatním, odpusť sobě. Ano, je to také důležité – pokud ne nejdůležitější, protože pokud neodpouštíte i sobě, nebudete moci jít dále, nebudete se vyvíjet, může to také způsobit, že nebudete moci odpustit ostatním.

I senioři volí mingles

Mingles je vztah dvou partnerů, kteří spolu žijí, ale nebydlí spolu. V zásadě to vyhovuje oběma. Někdy tak manželé řeší i neuspokojivý dlouholetý vztah, kdy chtějí být i přes stávající problémy spolu, ale nechtějí se rozvádět. Někdy může i mingles vztah prospět – obzvlášť v tomto případě. Partneři se domluví a uzavřou spolu dohodu, že budou bydlet každý zvlášť a navštěvovat se budou v určených dnech v týdnu. Stejně tak se domluví na akcích, které spolu budou navštěvovat a když je chuť a zájem, stanoví si pevně i určený den v týdnu, který věnují společnému sexu.
partneři na dovolené u moře
To ale neznamená, že partner po prožité společné noci zůstane na oběd a večeři. Hezky po snídani poputuje do svého bytečku. Žádné velké vyvařování, praní, uklízení, žehlení se nekoná. Každý hezky v tichosti ve svém bytě. Jak si to, kdo zařídí, tak to bude mít. Základem mingles je pohoda a klid. Žádný stres. Každý si dělá ve svém volné čase to, co má rád, druhý z partnerů mu do toho nemluví. Odpadají hádky a výčitky, že chodíte pozdě domů ze zaměstnání, že je vám práce milejší než domov. Nikdo nekomentuje vaše návraty z hospody v brzkých ranních hodinách. S kamarády můžete slavit až do rána bílého a domů přicházíte v povznesené náladě a nikdo vás nesetře hned mezi dveřmi.
naštvaná partnerka
Mingles je zvlášť oblíbený u seniorů, kteří nechtějí být sami, ale nechtějí se stěhovat a měnit své zvyky. Je nabíledni, že člověk, který žije již deset let sám, by si těžko zvykal na každodenní přítomnost jiné osoby v jeho bytě. Už by byl limitovaný v čase, nemohl by podnikat svévolně to, na co byl zvyklý, šly by stranou jeho koníčky, protože partner by mohl vyžadovat jeho pozornost. Proto volí, aniž by věděli, že se jedná o trend moderní doby – mingles. Každý žije ve své domácnosti a vzájemně se navštěvují, jezdí spolu na dovolenou. Vyhovuje to tak oběma. Senioři zpravidla už nechtějí měnit své návyky.