Category Archive : Děti

Jak se oblékat na stáž pro mládež

Nikdy nenoste tenisky.

Pokud nebudete na stáži v posilovně nebo fitness centru, tenisovou obuv byste nikdy neměli nosit, a to ani ve dnech oblékání. Místo toho se rozhodněte pro pár neformálních společenských bot. Toto pravidlo platí pro mladé dámy a mladé muže. Když už mluvíme o botách, nikdy nenoste sandály, které připomínají domácí boty.

m

· Udržujte tetování zakryté.

Pokud máte paže pokryté tetováním, noste halenky a košile s dlouhým rukávem. Bohužel tetování vysílá špatnou zprávu a vy se snažíte poslat tu správnou zprávu. Nebo investujte do ležérního sportovního kabátu nebo džínové bundy na míru.

· Investujte do obleku.

Oblek signalizuje, že to myslíte vážně. Neméně důležité je, že chcete zapadnout na speciální akce. Jak mladí muži, tak mladé ženy musí investovat do dobrého obleku. Můžete zvážit jeho nošení, když se poprvé setkáte s osobou, která na vás bude dohlížet nebo vás bude mentorovat.

Být kreativní. Muži mohou kombinovat sako s khaki, hezkou košili a kravatu. Ženy mohou kombinovat sako se sukní, khaki nebo šaty.

· Noste sukni nebo šaty.

Mladé dámy vždy vynikají, když mají na sobě šaty nebo sukni. Ale pozor na lemy a nízké střihy. Nejste tam, abyste si vyzvedli rande. Zde je dobrý způsob, jak zjistit, zda šaty nebo sukně nejsou vhodné. Pokud byste to nenosili do kostela, neměli byste to nosit na svou stáž. Nakonec si kupte sukně a šaty, které jsou podšité. Pokud nemají podšívku, kupte si slip.

· Vyhněte se džínám.

Nosit džíny je ne-ne. Stejně jako tenisky, i džíny jsou pro volný čas a na stáž nejdete odpočívat nebo hrát. Stejně důležité je, že žádné legíny nebo punčochové kalhoty. Zásobit se společenskými kalhotami a khaki kalhotami je dobrou alternativou pro muže a ženy.

· Udržujte dobrou hygienu.

Udržujte nehty upravené. Pokud jsou vaše finanční prostředky nízké a nemůžete si udělat profesionální manikúru, kupte si dobrý pilník na nehty. Vždy vypadat upraveně a čistě. Udržujte své vlasy udržované.

m

· Omezte šperky na minimum.

Pokud jde o šperky, méně je vždy více. Takže nenoste šperky, které jsou velké a rušivé. Pro ty, kteří mají v uchu více otvorů, noste pouze jeden pár. Navíc si sundejte náušnice z nosu a očí. Doporučuje se, aby mladí muži odstranili všechny náušnice. Po skončení stáže můžete dělat, co chcete. Mějte na paměti, že chcete učinit prohlášení, ne vaše doplňky.

Stručně řečeno, stáž je vážná věc a musíte přijít připraveni chopit se příležitosti. Být správně oblečený pro tuto příležitost říká plná ústa. Pokud však tipy v tomto článku budete brát vážně, jistě uděláte silné prohlášení.

Věnujete dítěti dost pozornosti?

Děti jsou úžasné bytosti. Nejsou úžasné jen svou roztomilostí, ale také svou vnitřní krásou. Malé děti jsou nezkažené, takže neumí lhát. Je úžasné, když se Vašeho dítěte na něco zeptáte, tak Vám odpoví popravdě. Bohužel některé lidi jejich pravda kolikrát naštve či urazí. Ale je přeci lepší, když Vám dítě řekne pravdu, než aby Vám lhalo, ne?

mobil v ruce

Stejné to je i s jejich láskou. Děti svoje rodiče milují nade vše a dávají jim to znát. Bohužel někteří rodiče to moc nedocení, jelikož jsou kolikrát zahleděni do displejů počítačů či telefonů. Ale to děti neodradí, aby to svým rodičům dávaly stále najevo. Asi každý rodič si kolikrát říká, že jejich děti mají raději své prarodiče než Vás? Není to tak, že by Vás děti měly méně raději. Ale je to tím, že rodiče jsou na děti přísnější. Rodiče stále po dětech něco chtějí. Chtějí, aby byly hodné, poslouchaly, jedly a mnoho dalšího. Od rodičů slýchají stále jen nějaké příkazy a zákazy. Ale kdežto, když jsou u prarodičů, tak si s nimi hrají a slyší, jak jsou úžasné a hodné. Moc je nekomandují, jelikož jsou s nimi méně než rodiče, tak přeci je nebudou komandovat během té chvíle, kdy jsou s dětmi. Chtějí si s nimi každou chvilku užít, takže jim dovolí téměř cokoliv. A to se dětem velice líbí. Další věc, která se dětem líbí je ta, že když jsou u babiček a dědečků, tak jsou středem pozornosti. Není to jako u rodičů, že koukají do telefonů. Ale plně jim věnují pozornost. A to je pro děti nedocenitelné.

Dvě ruce

Takže pokud si myslíte, že Vy jako rodič jste na druhém místě po prarodičích, tak se zamyslete nad sebou. Pokud věnujete svou pozornost více televizi nebo telefonu, než svému dítěti, tak se nesmíte divit, že dítě to více táhne k prarodičům. Pokud dětem začnete věnovat svou pozornost, tak uvidíte, že to ocení. A Vy zjistíte, že telefon k životu nepotřebujete.

Mikuláš a jak ho oslavit s ohledem na věk dítěte

Blíží se prosinec a s ním i česká tradice, kdy chodí Čert, Mikuláš a Anděl. Den Mikuláš vychází na 6.12., ale v ČR se slaví už o den dříve, tedy 5.12., kdy ulicemi prochází tyto 3 pohádkové bytosti a mají za úkol navštívit každé hodné a zlobivé děťátko. Hodné děti budou podarovány sladkostmi a příjemnými věcmi, zlobivé děti by měly dostat uhlí a brambory.
Alespoň dříve se tato tradice doopravdy dodržovala, děti se na ní těšily, měly z ní respekt a věděly moc dobře, co symbolizuje. Je stále těžší a těžší udržet v našich dětech tyto zvyky, aby také zažily tyto kouzelné události, které provázely i naše dětství.
Čertovské dítě
Dříve to bylo tak, že si rodina domů pozvala skupinu v maskách, která přišla navštívit jejich potomky. Dítka zazpívala nebo řekla básničku a poté dostala Mikulášský balíček, který jim předem přichystali jejich rodiče.
Zlobivé děti čert trochu postrašil a ty hodné zase anděl ukonejší, Mikuláš má být prostředníkem, smírcem a zprostředkovatelem. Tato trojice se tak krásně doplňuje.
V současnosti se tento zvyk moc nenosí a spousta dětiček o něj přijde, protože jejich rodiče nemají kapacity něco takového připravit. Pořád tu ale máme kulturní a dětská centra, školy a školky, které tuto zábavu dětem zprostředkovávají.
Děti byste o toto neměli ochudit a rozhodně byste jim Mikuláše měli dopřát. Jak na to a kdy s tím začít? Samozřejmě si domů můžete pozvat nějakou skupinu lidí, kteří si tímto přivydělávají nebo můžete poprosit kamarády nebo někoho z rodiny. Poté se tedy můžete spolehnout na školu nebo školku, také můžete navštívit kulturní nebo dětské centrum. Možností je hodně.
Mikulášská nadílka
Svého potomka na tuto událost připravte, povídejte si s ním o tom, ukazujte mu obrázky fotky. Kdy s touto zábavou začít? Ideální věk je okolo 3. roku, když už ratolest událost dokáže nějak zpracovat a vyvodit z ní nějaké informace nebo zážitky.
Nevzbuzujte úmyslně a nepřehánějte to se strachem a děšením, udělejte z toho kouzelnou a pohádkovou událost, na kterou budete jednou všichni s úsměvy vzpomínat.