Category Archive : Elektro

Jak je to s elektrickou bránou?

Jsou lidé, kteří přemýšlejí nad tím, že by si nechali udělat elektrickou bránu a to proto, že už je nebaví, že musejí vystoupit z auta, když si potřebují otevřít bránu, aby do ní mohli vjet a nemuseli nechávat auto na cestě. Je pochopitelné, že něco takového člověka přestane bavit a to zejména tehdy, pokud venku prší a člověk musí vystoupit, aby si otevřel. Poté navíc daný člověk sedne do auta kolikrát mokrý a rozhodně z toho nemá radost, což je pochopitelné. Pokud byste se rozhodli pro elektrickou bránu, rozhodně by to pro vás mělo určité plusy, protože byste konečně nemuseli vysedat z auta a poté opět nasedat.

hezká brána

Mnoho lidí neví, jestli do něčeho takového ale jít nebo nejít, protože nevědí, jestli na to finančně mají. Po stránce financí je to kolikrát o tom, od jaké firmy si člověk něco takového nechá zhotovit a jak si fungování takové brány představuje. Rozhodně jste schopni najít společnost, která vám něco takového udělá levně, ale zase je dobré zamyslet se nad tím, jestli to, co je levné, je ta nejlepší možnost, protože by se vám mohlo klidně stávat, že s danou bránou budou problémy a neustále se bude něco kazit. Vždy je nejlepší, pokud jde člověku zejména o cenu, aby případně zvolil zlatý střed. Je dobré zjistit si, kolik něco takového stojí, abyste si udělali určitou představu a mohli se poté rozhodnout, kterou firmu zkusíte kontaktovat. Elektrická brána je ale něco, co je pro mnoho lidí velkou pomocí a na konec byli rádi za to, že do investice do něčeho takového šli.

klíč na bráně

Člověk má možnost navíc vybrat si, jestli bude brána z jednoho kusu nebo ze dvou. Záleží hodně na tom, kolik máte místa. Určitě se také bude lišit cena za jedu bránu a případně za brány dvě. Člověk by se rozhodně měl s něčím takovým seznámit, pokud o něčem takovém vážně uvažuje. Uvidíte, že si určitě na konec zvolíte dobře a že budete rádi, že jste se rozhodli do něčeho takového jít.

Sláva elektřině

Výroba elektřiny byla kdysi závislá převážně na uhlí, které ovšem jednou časem dojde. Stejně jako alternativní paliva. Doufejme, že se tak nestane s vodou. Při tom nejhorším scénáři se tak stát může. Ale vítr by neměl dojít nikdy, ten tu bude stále, stejně jako slunce. Jsou tedy výhledem do budoucnosti.

Nutno také podotknout, že uhlí, popřípadě jiné suroviny, se musí pracně dobývat. Kdopak by neznal uhelné nebo uranové doly. U vody a větru to nepřichází v úvahu. Stejně jako energie sluneční je prostě zde, darována přírodou zcela zdarma. Lidé, jako takoví, by jen postavili něco, co tuto přírodní sílu využije a zařídí rozvody. Za to vše si pak naúčtují nehorázné peníze, které ve výsledku vydělají na deset takových elektráren. Jenže to už nikoho nezajímá.

el.vedení

Ale bez elektřiny v domácnosti by to dnes ani asi nešlo. Zkuste si to na jeden či dva dny. Budete asi dost překvapeni, co všechno vám bude chybět.

Večer si nepřečtete knihu, pokud tak občas činíte. Popřípadě seznáte, že u baterky je to hodně nepohodlné a u svíčky ani nemluvě. A to také nemluvě o baterce, to je také elektřina a my to přece zkoušíme bez ní.

Není na čem vařit (nemáte-li plyn), není telefon, není internet, není nic.

zásuvky

Víte ještě co je to klasický budík? Ne? Zaspíte do práce. Máte chytrou domácnost? Tak to ji budete mít spíše tichou.

Nelze vysávat, nepoteče teplá voda, nepojede výtah. A schválně si zkuste vzpomenout na to, co ještě všechno bude chybět, co bude špatně a jak by to bylo jen s hygienou. A pak jistě zvoláte jako autor článku na jeho začátku. Elektřina budiž pochválena.

Takže zde vidíte, že přijít k vypínači a zapnout cokoli je sice jednoduché, ale kdyby toho nebylo…

Lidstvo jako takové by se mělko víceméně snažit, aby si udrželo trend energií přírodních a uhlí s uranem raději vynechalo. Ona nám to příroda dá sama, ale musíme si jí vážit a ne plundrovat, jak se doposud děje.

Oblečte se s elektronikou

To, že v dnešní módě je součástí outfitu i nějaká ta elektronika, je zcela běžné. A nemyslím tím mobil v ruce, ale je to především nositelná elektronika, která je v současnosti tak oblíbená.Je to fenomén dnešní doby. Patří mezi ně různé fitness náramky, sporttestery, sluchátka. Pojďme si říci alespoň o některých z nich.
Fitness náramky
Zaznamenávají každodenní aktivitu, měří srdeční tep. Pokud se propojí s telefonem, zaznamenají i příchozí hovory a sms. Zároveň mohou sloužit jako velice pěkný módní doplněk.
ležící dívka se sluchátky na hudbu
Chytré hodinky
Zobrazení času není u těchto hodinek až tak prvotní funkce. Přenáší hlavně data z telefonů, hlídají vaší každodenní aktivitu a ještě k tomu všemu vám budou na ruce slušet. Oproti chytrým náramkům mají daleko více funkcí. Většina chytrých hodinek spolupracuje s operačním systémem Android a iOS. Se svými přáteli komunikujete přes Bluetooth, Wi-fi, NFC a GPS. Záleží na vybavenosti konkrétních hodinek. Součástí je tradiční krokoměr, tlakoměr, výškoměr, sledování polohy či srdečního tepu. Vybavenější modely mají zabudovaný slot pro sim kartu, reproduktor a mikrofon, takže můžete volat a psát sms. Nejpopulárnější jsou Apple Watch series 3.
Bezdrátová sluchátka
Bezdrátových sluchátek je na trhu také již více možností. Některá dokáží přehrávat hudbu nejen z připojeného smartphonu, ale i hudbu uloženou přímo ve sluchátkách. Můžeme zmínit například Samsung Gear IconX. Výdrž baterie je až 13 hodin a výhodou je, že sluchátka můžete v kolébce dobíjet nejen kabelem, ale i bezdrátově.
 chytré hodinky na ruce
Mezi nositelnou elektroniku se mohou dále zařadit různé čipy, skryté kamery, mikrofony, kamery s úchytem na helmu, elektronika spojená s geocachingem a navigací, elektronické obojky.
Nositelnou elektroniku uvítají hlavně lidé, co rádi sportují, jsou neustále aktivní, v pohybu a mají vše pod kontrolou.