Category Archive : Láska

Jak se vyrovnat s faktem, že vás partner podvádí? A musí znamenat nevěra vždy rozchod?

Podraz od blízké osoby bolí vždy, často se pak v párech objevuje nevěra, která může znamenat konec vztahu ale i jeho restart. Jak se s nevěrou popasovat? 

Jak se vyrovnat s faktem, že vás partner podvádí? A musí znamenat nevěra vždy rozchod? 

Nevěra ve vztahu nikdy nepřinese nic dobrého, alespoň ve chvíli, kdy je nevěra partnera provalena, přichází smutek, výčitky a trápení. Nakonec to ale nemusí znamenat nutně jen konec vztahu, někdy to pomůže, aby si partneři mezi sebou vyřešili dávné křivdy a problémy a vztah může pokračovat dál zase s čistým stolem. Jak se ale vyrovnat z tak těžkou ránou? Co dělat, když se dozvíte, že vám partner byl nevěrný? 

nevěra zabolí

Co bude dál? 

V první chvíli se musíte nejprve vyvztekat, pobrečet si a dopřát si čas jen pro sebe. Rozhodně nedělejte ukvapená rozhodnutí a závěry, možná byste později litovali. Nevěru je sice těžké zkousnout a rozhodně se to nedá přejít jen mávnutím ruky, ale je třeba nechat tomu čas, možná pak dospějete k závěru, že chcete dát vztahu ještě druhou šanci. Každý to ale má samozřejmě jinak, pokud po čase pochopíte, že se s tím vyrovnat nedokážete, nemá smysl ve vztahu zůstávat už ani den. 

Každopádně je normální, že prvotní reakcí je pláč a samozřejmě vztek. Na tom není nic špatného a těmto emocím je nutné dát průchod. Opravdu se ale nikdy partnera neptejte na detaily, nechtějte vědět, jak dlouho to trvalo nebo jaké to bylo, ani nic podobného. Raději nechtějte vědět nic, to by všechno jen zhoršilo. 

skončí vztah nevěrou

Nevěra jako nový začátek 

Často dojde k nevěře proto, že je jeden z partnerů nespokojený, možná jsou nespokojení oba, ale dusí to. Nevěra může být jakýmsi nepříjemným průvanem, který vztah ale zase restartuje. Až budete připravení, promluvte si, zajděte na párovou terapii a zkuste si promluvit o tom, co bylo příčinou toho, že došlo k nevěře. On totiž tento bolestný přešlap může váš vztah nakonec ještě více posílit. Berte to jako zkoušku. 

A rada pro všechny podvedené ženy. Nebuďte příliš hysterické, to muže odrazuje, můžete mu ukázat, o co přichází a to jedině tím, že zvednete hlavu a budete vypadat úžasně. Hezky se oblékejte a pečujte o sebe. Pomůže to hlavně vám samotným. 

Co je to láska?

Co je to láska? Upřímně je tato věc docela nepopsatelná. Nebo lze popsat, ale ne úplně. Popis tohoto citu je nepopsatelný, neúplný.  Zkuste se samy sebe zeptat, co je to láska? Pozor! Nepleťte do toho zamilovanost. Je to úplně něco jiného. Zamilovanost totiž nastává ze začátku vztahu a většinou vyprchá mezi dvěma až třemi lety vztahu.

Aby vznikla láska, musí se tato zamilovanost přetransformovat v lásku. Zamilovanost bývá platonickým jevem. Značí většinou líbivost vzhledu protějšku nebo líbivost určitých konkrétních věcí. Láska už přebírá i ostatní prvky, jako jsou povahy páru, společná řešení různých problematických jevů, člověk miluje toho druhého i z těch špatných stránek. Toho druhého si nijak nepřikrášluje, vidí ho reálným způsobem, takového, jaký je.

Srdce

Každý vztah má své fáze. První fáze je fáze poznávání.  Milenci spolu zažívají mnoho dobrodružství, poznávají se, jak se za jakých okolností chovají, jak reagují, jak si počínají, řeší různé události. Druhá fáze je fáze stěhování. Pár se k sobě sestěhuje a začíná žít společný život v jedné domácnosti. Společně rozhodují, co budou kupovat, jíst, kdy budou spát, jak budou probíhat jejich dny, zda je stráví společně nebo každý odděleně. Pokud den stráví odděleně, měl by si každý z nich uvědomit, že se zase spolu sejdou v jedné domácnosti a padnou si kolem krku.

pláč ženy

Žárlivost není na místě a důvěra je velmi důležitou známkou toho, že je vztah zdravý. Další fáze je fáze manželství. Ta však není všude naplněna, a tak následuje fáze plánování potomka. Oba dva by měli rozhodně souhlasit s narozením tohoto potomka. Pokud jeden nesouhlasí, už je to špatně. Není to svobodná volba. Pokud by jeden z páru nechtěl potomka, ale podřídil by se tomu druhému, mohla by v páru vzniknout jakási překážka vzájemného souznění. Při narození nechtěného dítěte by se mohlo stát, že by trpělo dítě i rodič a jejich vzájemný vztah by byl narušen. Nemusí to tak být vždy. Rodič si pak uvědomí, že své dítko bezmezně miluje a položil by za něho i svůj život. 

Následují další fáze života, které souvisí pak s opuštěním hnízda dítěte…

Sex s partnerem, který má HIV, je to bezpečné?

Závěry předložené vědci po návratu z Afriky jsou optimistické. Riziko však vždy existuje, proto se musíme o takovém sexu rozhodovat sami – samozřejmě po vyslechnutí názorů odborníků.
Statistiky jsou jedna, výzkum je druhý a třetí je život, ve kterém hodně záleží na osudu. Virus HIV již nevyvolává takové emoce, jako dřív. Pravděpodobně každý na světě chápe závažnost problému, ale roky pečlivé analýzy umožnily zkrotit jednu z nejsmrtelnějších nemocí 20. století.
balíčky kondomů

Všichni jsme znepokojení

Je snazší získat HIV, než si myslíte. To se stává, když infekční materiál přichází do styku s místem, kde má virus šanci dostat se do těla. Infekční cesty jsou sliznice a otevřené rány, kterými může krev, sperma, ejakulační tekutina, vaginální výtok nebo tělesné tekutiny infikované osoby projít bez problémů. Nejčastěji je to prostřednictvím pohlavního styku bez použití kondomu a také sdílením jehel. Bohužel se stále stává, že dítě je infikováno matkou během těhotenství, při porodu nebo kojení.
Naštěstí pokroky v medicíně vedly k tomu, že informace o infekci HIV již nejsou rozsudkem smrti. Pozitivní výsledek testu u partnera je však děsivý – co teď? Platonický vztah zcela postrádající smysl nebo možná dramatický konec?
animovaný nápis HIV

Zničte bombu

V naprosto nové nepříjemné situaci bychom si měli uvědomit, že znalost je nejdůležitější. To vám umožní vyvinout vzorce, které sníží riziko infekce a nemusíte nutně narušit vztah.
Číslo jedna je, byl a bude kondom, i když podle vědců ze zahraničí existují i ​​jiné možnosti, které vám umožňují žít normální život. Podle jejich názoru je stejně účinné použití anti retrovirových léků, jejichž účinek má za následek snížení koncentrace viru v krvi. Jejich výzkum je optimistický, protože užívání těchto léků pomáhá snížit potenciál infekce asi o 90 procent. Podle lékařů však patří k nejbezpečnějším formám styku s nemocným styk, při kterém nedochází k průniku. Proto doporučují jakékoli sexuální praktiky, při nichž sperma nebo krev nepřijdou do styku se sliznicemi. Neexistuje tedy žádné riziko, virus bude procházet viditelně neporušenou kůží, která je přirozenou ochrannou bariérou. Pokud je však potřeba sex jako celek, pak vždy s kondomem, který vás chrání v 90-95 % – což je více než mnoho navrhovaných vakcín.
 

Nejvíc sexy žena? Muži mají jasno!

Proč se mužům líbí blondýnky? Pravděpodobně za to může jejich jemnost, která v mužích podněcuje ochranitelské pudy. Proč mrkají na zrzky? Jejich exotické rudé vlasy slibují mužské fantazii nevšední erotické zážitky. Proč si muži berou za ženy brunetky? Hnědovlásky působí nejen tajemně, ale zároveň inteligentně a schopně.

sebevědomá žena

Tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Nejeden článek radí, jak muže zaujmout. Jak se správně upravit, jak vyčíst jeho signály. Proč se smát jeho vtipům, zda za sebe platit na prvním rande a jestli si nechat otevřít dveře. Co odpovědět na jeho esemesku. Po čem ale muži doopravdy touží?

 

Pokud se bavíme o sebevědomých mužích, kteří mají v životě jasno, nabízí se nám správná odpověď. Klíčem je sebevědomí. Existuje jen málo odpudivějších postojů ke vztahu, než zoufalost.

 

Chcete vztah, nejlépe vážný, ideálně si vlastně sháníte manžela. Mnohokrát jste se zklamala. Na budování nového vztahu si připadáte už moc stará. Vždyť jste si tím vším nesčetněkrát prošla!  Znovu absolvovat večeře, kávičky a seznamování? Chcete vztah a jistotu, že to s Vámi myslí dotyčný vážně. Už Vás unavují hanbaté obrázky, které se Vám hromadí ve zprávách ze seznamky.

 

Nejste v tom sama. Uvědomte si, že mužů není na planetě Zemi omezený počet. Rada tedy zní: Neupínejte se k jednomu muži a nesnažte se vztah s ním udržet, ať to stojí, co to stojí. Pokud z Vás tato skličující energie sálá již na prvním rande, mnoho potencionálních partnerů ji velice rychle vycítí. Pak se stáváte v jejich očích nejen zoufalejší, ale zároveň na sebe upozorňujete jako snadná kořist k manipulaci.

žena s úsměvem objímá muže

Jak ale nabít jen tak přes noc na sebevědomí? Chce to cvik. Jako první si však uvědomte právě svou osobní hodnotu. Na rande si neklaďte otázky typu: ,,Líbím se mu?" Přemýšlejte, jaké pocity ve Vás vyvolává člověk na druhém konci stolu a pak si položte tu správnou otázku: Líbí se on Vám?