Sex s partnerem, který má HIV, je to bezpečné?

Sex s partnerem, který má HIV, je to bezpečné?

Závěry předložené vědci po návratu z Afriky jsou optimistické. Riziko však vždy existuje, proto se musíme o takovém sexu rozhodovat sami – samozřejmě po vyslechnutí názorů odborníků.
Statistiky jsou jedna, výzkum je druhý a třetí je život, ve kterém hodně záleží na osudu. Virus HIV již nevyvolává takové emoce, jako dřív. Pravděpodobně každý na světě chápe závažnost problému, ale roky pečlivé analýzy umožnily zkrotit jednu z nejsmrtelnějších nemocí 20. století.
balíčky kondomů

Všichni jsme znepokojení

Je snazší získat HIV, než si myslíte. To se stává, když infekční materiál přichází do styku s místem, kde má virus šanci dostat se do těla. Infekční cesty jsou sliznice a otevřené rány, kterými může krev, sperma, ejakulační tekutina, vaginální výtok nebo tělesné tekutiny infikované osoby projít bez problémů. Nejčastěji je to prostřednictvím pohlavního styku bez použití kondomu a také sdílením jehel. Bohužel se stále stává, že dítě je infikováno matkou během těhotenství, při porodu nebo kojení.
Naštěstí pokroky v medicíně vedly k tomu, že informace o infekci HIV již nejsou rozsudkem smrti. Pozitivní výsledek testu u partnera je však děsivý – co teď? Platonický vztah zcela postrádající smysl nebo možná dramatický konec?
animovaný nápis HIV

Zničte bombu

V naprosto nové nepříjemné situaci bychom si měli uvědomit, že znalost je nejdůležitější. To vám umožní vyvinout vzorce, které sníží riziko infekce a nemusíte nutně narušit vztah.
Číslo jedna je, byl a bude kondom, i když podle vědců ze zahraničí existují i ​​jiné možnosti, které vám umožňují žít normální život. Podle jejich názoru je stejně účinné použití anti retrovirových léků, jejichž účinek má za následek snížení koncentrace viru v krvi. Jejich výzkum je optimistický, protože užívání těchto léků pomáhá snížit potenciál infekce asi o 90 procent. Podle lékařů však patří k nejbezpečnějším formám styku s nemocným styk, při kterém nedochází k průniku. Proto doporučují jakékoli sexuální praktiky, při nichž sperma nebo krev nepřijdou do styku se sliznicemi. Neexistuje tedy žádné riziko, virus bude procházet viditelně neporušenou kůží, která je přirozenou ochrannou bariérou. Pokud je však potřeba sex jako celek, pak vždy s kondomem, který vás chrání v 90-95 % – což je více než mnoho navrhovaných vakcín.