Jak se vyrovnat s faktem, že vás partner podvádí? A musí znamenat nevěra vždy rozchod?

Jak se vyrovnat s faktem, že vás partner podvádí? A musí znamenat nevěra vždy rozchod?

Podraz od blízké osoby bolí vždy, často se pak v párech objevuje nevěra, která může znamenat konec vztahu ale i jeho restart. Jak se s nevěrou popasovat? 

Jak se vyrovnat s faktem, že vás partner podvádí? A musí znamenat nevěra vždy rozchod? 

Nevěra ve vztahu nikdy nepřinese nic dobrého, alespoň ve chvíli, kdy je nevěra partnera provalena, přichází smutek, výčitky a trápení. Nakonec to ale nemusí znamenat nutně jen konec vztahu, někdy to pomůže, aby si partneři mezi sebou vyřešili dávné křivdy a problémy a vztah může pokračovat dál zase s čistým stolem. Jak se ale vyrovnat z tak těžkou ránou? Co dělat, když se dozvíte, že vám partner byl nevěrný? 

nevěra zabolí

Co bude dál? 

V první chvíli se musíte nejprve vyvztekat, pobrečet si a dopřát si čas jen pro sebe. Rozhodně nedělejte ukvapená rozhodnutí a závěry, možná byste později litovali. Nevěru je sice těžké zkousnout a rozhodně se to nedá přejít jen mávnutím ruky, ale je třeba nechat tomu čas, možná pak dospějete k závěru, že chcete dát vztahu ještě druhou šanci. Každý to ale má samozřejmě jinak, pokud po čase pochopíte, že se s tím vyrovnat nedokážete, nemá smysl ve vztahu zůstávat už ani den. 

Každopádně je normální, že prvotní reakcí je pláč a samozřejmě vztek. Na tom není nic špatného a těmto emocím je nutné dát průchod. Opravdu se ale nikdy partnera neptejte na detaily, nechtějte vědět, jak dlouho to trvalo nebo jaké to bylo, ani nic podobného. Raději nechtějte vědět nic, to by všechno jen zhoršilo. 

skončí vztah nevěrou

Nevěra jako nový začátek 

Často dojde k nevěře proto, že je jeden z partnerů nespokojený, možná jsou nespokojení oba, ale dusí to. Nevěra může být jakýmsi nepříjemným průvanem, který vztah ale zase restartuje. Až budete připravení, promluvte si, zajděte na párovou terapii a zkuste si promluvit o tom, co bylo příčinou toho, že došlo k nevěře. On totiž tento bolestný přešlap může váš vztah nakonec ještě více posílit. Berte to jako zkoušku. 

A rada pro všechny podvedené ženy. Nebuďte příliš hysterické, to muže odrazuje, můžete mu ukázat, o co přichází a to jedině tím, že zvednete hlavu a budete vypadat úžasně. Hezky se oblékejte a pečujte o sebe. Pomůže to hlavně vám samotným.