Věnujete dítěti dost pozornosti?

Věnujete dítěti dost pozornosti?

Děti jsou úžasné bytosti. Nejsou úžasné jen svou roztomilostí, ale také svou vnitřní krásou. Malé děti jsou nezkažené, takže neumí lhát. Je úžasné, když se Vašeho dítěte na něco zeptáte, tak Vám odpoví popravdě. Bohužel některé lidi jejich pravda kolikrát naštve či urazí. Ale je přeci lepší, když Vám dítě řekne pravdu, než aby Vám lhalo, ne?

mobil v ruce

Stejné to je i s jejich láskou. Děti svoje rodiče milují nade vše a dávají jim to znát. Bohužel někteří rodiče to moc nedocení, jelikož jsou kolikrát zahleděni do displejů počítačů či telefonů. Ale to děti neodradí, aby to svým rodičům dávaly stále najevo. Asi každý rodič si kolikrát říká, že jejich děti mají raději své prarodiče než Vás? Není to tak, že by Vás děti měly méně raději. Ale je to tím, že rodiče jsou na děti přísnější. Rodiče stále po dětech něco chtějí. Chtějí, aby byly hodné, poslouchaly, jedly a mnoho dalšího. Od rodičů slýchají stále jen nějaké příkazy a zákazy. Ale kdežto, když jsou u prarodičů, tak si s nimi hrají a slyší, jak jsou úžasné a hodné. Moc je nekomandují, jelikož jsou s nimi méně než rodiče, tak přeci je nebudou komandovat během té chvíle, kdy jsou s dětmi. Chtějí si s nimi každou chvilku užít, takže jim dovolí téměř cokoliv. A to se dětem velice líbí. Další věc, která se dětem líbí je ta, že když jsou u babiček a dědečků, tak jsou středem pozornosti. Není to jako u rodičů, že koukají do telefonů. Ale plně jim věnují pozornost. A to je pro děti nedocenitelné.

Dvě ruce

Takže pokud si myslíte, že Vy jako rodič jste na druhém místě po prarodičích, tak se zamyslete nad sebou. Pokud věnujete svou pozornost více televizi nebo telefonu, než svému dítěti, tak se nesmíte divit, že dítě to více táhne k prarodičům. Pokud dětem začnete věnovat svou pozornost, tak uvidíte, že to ocení. A Vy zjistíte, že telefon k životu nepotřebujete.