Odpuštění jako cestě ke svobodě

Odpuštění jako cestě ke svobodě

Odpouštět znamená starat se o sebe, znamená to osvobodit se od jedovatého jedu – najít ve svém srdci místo, kde se zbavíte nenávisti. To znamená říci si: Odpouštím ti, protože chci být svobodný.

Pro mnoho lidí je odpustit někomu újmu, kterou nám způsobil, prostě nemožné. Důvodem je skutečnost, že se mylně interpretujeme to, co skutečně je odpuštění. Často se nám zdá, že když někoho necháme jít, bude to znamenat naši slabost, že budeme předstírat, že se nic nestalo a že bychom této osobě měli znovu věřit. Odpuštění však není smyslem.
zamyšlená žena

Negativní emoce vířící v nás a v našem těle a způsobuje energetické blokády, které mohou dokonce způsobit nemoci a problémy. Uvědomte si, že se to může zpočátku zdát divné, ale nedostatek odpuštění může ovlivnit různé oblasti našeho života.

Proč odpouštět?

Čím více odpuštění ve vašem srdci máte, tím více lásky v něm je. Když někomu opravdu odpustíte, budete cítit neuvěřitelnou úlevu. Je to, jako by se něco, co vás trápí bylo dávno pryč. Není to tam, a na oplátku je zde mír a pocit, který je obtížné popsat slovy. Prostřednictvím tohoto aktu může do vašeho života přijít harmonie a budete mít prostor pro něco pozitivního. Může dojít ke změnám na mnoha úrovních, a také ke zlepšení vašeho vztahu s ostatními.

Mnozí z nás pečují o dětské rány jako největší poklady. Vypráví příběhy o lidech, kteří nám tolik ublížili – ať už v soukromém nebo profesním životě. Přemýšleli jste někdy, co by se stalo, kdyby byla všechna tato zranění uzdravena? Kdo bys byl – kdyby ses z toho osvobodil? Možná je to otázka, která stojí za zodpovězení?
kreslený nápis sorry a růže

Dobře, chci, ale jak to udělat?

Stačí říct: OK, odpouštím vám – a to je vše? V odpuštění je klíčovým prvkem kontaktování vašich negativních emocí a jejich vyčištění a uzdravení. V tomto procesu mohou pomoci různé metody odpuštění. Odpusť ostatním, odpusť sobě. Ano, je to také důležité – pokud ne nejdůležitější, protože pokud neodpouštíte i sobě, nebudete moci jít dále, nebudete se vyvíjet, může to také způsobit, že nebudete moci odpustit ostatním.