Utečte, než bude pozdě

Utečte, než bude pozdě

Vztahy jsou založeny na spoustě různých faktorech, a ještě větší množství faktorů je ve výsledku rozděluje. Pokud však dáváte do vztahu vše, a doufáte, že to vyjde, musíte se nejdřív ujistit, že zvládnete partnera milovat takového, jaký je. Ačkoliv na něm třeba zbožňujete většinu jeho rysů a vlastností, může tu být něco, co vám přesto překáží. Někdy se jedná o maličkost, která se dá překlenout, jindy však jde o větší problém, a mnoho lidí zkrátka věří, že s e do budoucna vyřeší sám. Takové to: po svatbě snad dostane rozum, je nejhorší domněnkou, která obvykle předchází nešťastnému manželství, a později i dost brutálnímu rozvodu, zvláště pokud jsou ve hře i společné děti. Lidé se nemění na povel, a už vůbec ne kvůli závazku. Pokud vás tedy  na partnerovi něco trápí, nebo děsí, vyřešte to dřív, než mu upíšete svoji budoucnost. V jakých případech raději vzít nohy na ramena?

srdcové piškvorky

Přehnaná žárlivost

Sleduje vás na každém kroku? Pročítá si vaše zprávy? Zná všechna vaše hesla? Vyčítá vám každičký rozhovor s opačným pohlavím? Jinak je to jistě skvělý, a milující člověk. Pokud je však přehnaně žárlivý, zpozorněte. Snad věříte, že se to časem změní. Že mu domluvíte. Že když mu přislíbíte věrnost před oltářem, a stvrdíte ji společnými dětmi, dostane rozum. A snad se to i může vyplnit. Ve většině případů se tento problém obvykle jen zhorší, a tak jeden z partnerů musí v manželství zmlknout, vzdát se všeho a všech, a trávit veškerý čas dokazováním své bezmezné lásky, jako slepý a hluchý otrok.

ruka v řetězech

  1. Nevěrnost

Říká se, že když podvede jednou, podvede znovu. To není vždycky pravda, a mnohdy může jít skutečně jen o jednorázovou záležitost. Pokud váš partner však rád flirtuje, a zkrátka si nemůže pomoct, je hloupé očekávat, že se to po svatbě a dětech změní. Takoví lidé se nemění.

Agresivita

Nemusí jít nutně vždy o fyzické násilí, ačkoliv se k tomu mnohdy schyluje. Citové vydírání a psychické útoky bývají jen předzvěstí něčeho horšího. Nemusí se objevit hned, a určitě ani být časté. že mu to ujede po alkoholu? Nebo jen při velké hádce? Ačkoliv to obecně vypadá tak, že za násilím ve vztazích stojí jen muži, často jsou pachateli i ženy. A proto je potřeba dávat si pozor, s kým se rozhodnete strávit svůj život.