Bezpečnost doma nadevše

Bezpečnost doma nadevše

Často se dětem pořád dokola opakuje, že venku na ně číhá mnoho různých druhů nebezpečí. Mnohdy si ale člověk ani neuvědomí, že i v domácích podmínkách, kde vše může působit bezpečně, není až tak složité přijít k úrazu. Domácí prostředí bývá totiž taktéž plné nástrah a někdy je těžké si uvědomit, kde se skrývají. Většině z nich lze ale naštěstí jednoduše předejít zavedením správných opatření. Malé děti potřebují prozkoumat všechna místa, která domov skrývá. Jednou jsou dole, jednou nahoře, jednou za rohem a pak zase vpravo nebo vlevo…a kdo dokáže jejich pohybové manévry neustále sledovat?

luxusní schodiště

Někdy prostě pevná ruka rodiče není tak úplně po ruce, a tak je nutné najít oporu někde jinde. Právě taková oporou se nejen malým dětem, ale i nemohoucím seniorům, může stát zábradlí u schodiště. Senioři by možná ocenili i pojízdné sedátko. Pokud se však bojíte, že zábradlí vám design bytu naruší, můžete s tím okamžitě přestat. Takové kované zábradlí na schodiště je totiž sázkou na jistotu, a naopak dodá chodbě kouzelný nádech jedinečnosti. Nebezpečí se ale skrývá i v zásuvkách. Proto každá rodina s malými dětmi tolik dbá na to, aby byly zakryty a krytku bylo možné sundat pouze speciálním klíčkem, který pro děti není dostupný.

interiér obývacího pokoje

Velké problémy vám mohou přinést i nádoby, ve nichž se nachází čisticí prostředky, léky, chemikálie nebo kosmetické přípravky. Děti mají totiž neustále hlad a touží po poznání nových a nových chutí. A pro dospělé nemusí být vždy pochopitelné, proč je svým vzhledem upoutal zrovna prací prášek. Je tedy lepší tyto látky skladovat mimo jejich dosah, pořádně je uzavírat a postarat se o to, aby se k nim děti nemohly dostat. Jak vidíte, nebezpečí se skrývá i doma a je lepší před ním děti chránit, dokud nepřijdou ke zbytečnému úrazu, kterému by při troše snahy šlo předejít.