Ženy, které podlehly sportu

Ženy, které podlehly sportu

Není nutné říkat, jak jsou ženy schopné a mají v sobě nejen odvahu, ale i sílu vyrovnat se mužům i ve sportu, který je jen ze zvyku považován za mužský. A jelikož má každá žena potřebu se někdy hýbat, samotný výběr sportu je pro ni zcela zásadní k tomu, aby byl i účelový. Čemu dávají ženy přednost? Je to klasika, ke které mají blízko nebo pocit odreagování v něčem adrenalinovém?
fotbal pro ženy.jpg

Stará známá jóga, která je magická

O józe ví každá žena, že je pro ni vhodná v případě, kdy netouží po tom, být za všech okolností zničená těžkou fyzickou aktivitou. Jóga je mnohem smyslnější druh sportu, který má svou podstatu hlavně z té psychické stránky. Nastoluje v (mnohdy příliš zatížené) ženské mysli rovnováhu, dává ženám stabilitu a vnitřní klid, který potřebují při všem, do čeho se v běžném životě chtějí pustit. Navíc jim zvedá sebevědomí a pomáhá k hubnutí, a to do značné míry.
Je také nezaměnitelná v době těhotenství, co ocení skutečně jen žena nikoli mužské pokolení.
polibek na rukavici.jpg

Box, kterému se ženy nevyhýbají

Boxování do velkého těžkého pytle bylo předností mužů, ale s odstupem času, to chytlo za srdce i ženy, které se toho nebojí. Dnes je už velká škála kurzů jen pro ženy, včetně pořádání ženských zápasů, které mají něco do sebe a skutečně jiný rozměr. Co také patří do bojových sportů, které ženy oslovili je sebeobrana formou umění Krav Maga. Ženy totiž chtějí být soběstačné a umět se ubránit nepříjemným okolnostem samy, bez toho, aby si musely přivolat pomoc nebo spoléhaly na partnera. Už jen díky popularitě a zájmů o toto umění lze vyzdvihnout to, jak jsou silné osobnosti a zvládnou skutečně vše.
jóga na skále.jpg

Fotbal, který převzaly do rukou víly

Už žádné vystávání doma u plotny, ale pravý nefalšovaný fotbalový zážitek, kterému velí ženy. Ano, tak přirozeně mužský sport má velký zástup i ženských týmů, kterým se skutečně daří. Nejedná se o žádnou válku pohlaví, ale o to, že jsou ženy tomuto sportu tak oddané, že chtějí být jeho součástí. Ženská fotbalová liga je populární a těší se příznivým reakcím, a dokonce i řadě fanoušků. Je to totiž něco, co je tak netypické, až je to fascinující. A konec konců, proč by ženy nemohly hrát fotbal? Neexistuje jediný důvod!