Vnější ochrana

Vnější ochrana

Mezi jednu z nejdůležitějších částí ochrany patří pouzdra a ochrannáskla.
Pouzdro/obal v dnešní době koupíme v každé kamenné prodejně zaměřené na elektroniku nebo na internetu. Stačí si jen vybrat, po čem vaše srdce zrovna touží…

  • Flipová pouzdra – ochrání celý telefon ze všech stran
  • Gelová nebo silikonová pouzdra – chrání jen zadní část telefonu
  • Klasická zasouvací – chrání celý telefon, ale se stiženou rychlou manipulací

ochrana
Ochranné tvrzené sklo je bezpečnostní prvek, který by neměl chybět na žádném mobilním telefonu. Ochrání display před nečistotami, upatláním a hlavně před rozbitím. Je jednoduší koupit nové sklo než nechat v servisu vyměnit celý display.
Vnitřní ochrana
Antivirse postará o škodlivé viry a podezřelé aktivity, takže váš mobil neustále chrání.
V dnešní době už jich existuje několik a mezi nejznámější patří Avast , Neset nebo Norton, ale je jen na vás, který si vyberete, co od antiviru očekáváte a kolik jste schopní do toho investovat.
Není taky od věci si telefon někdy pročistit. Vymažete zbytečné soubory, paměti, mezipaměti a aplikace, které zbytečně zatěžují a zpomalují výkon mobilního telefonu. K tomu to procesu můžete využít funkci samotného telefonu nebo si stáhnou specifickou aplikaci.
Nabíjení bateriise může zdát jako jednoduchá věc, ale člověk by si ani neřekl, kolik chyb u toho může udělat. Mýtus že se baterie nabíjením pře noc ničí už byl dávno zbořen, ale pravdou je, že by se baterii měla udržovat mezi 4% až 80%, jinak se zbytečně opotřebuje. Také bychom co v nejmenší míře měli používat rychlonabíječky a radši dát přednost těm klasickým.

číselný kód
Jestliže mobil používáme k připojením na sociální sítě nebo k platbě, tak bychom měli mít zavedená účinná hesla nebo jiné zabezpečení.  S vývojem technologii se dál posunuly zabezpečení telefonu, takže nemusíte zůstat jen u pinu či hesla, můžete použit znak, otisk prstu či sken obličeje.
Pravidelná aktualizace softwaru a jiných potřebných aplikací udrží váš mobil v nejlepší kondici a také dostanete zlepšení systému.