Tipy pro krásnou zahradu

Tipy pro krásnou zahradu

Pokud jste vlastníky vlastní zahrady, pak by byla jistě škoda nevyužít všech možností. Můžete si sami vypěstovat ovoce a zeleninu. V tomto případě by mělo platit pravidlo pro založení jen tolika záhonů, kolik máte chuť. Je potřeba vzít v úvahu, že kromě sázení a setí vás čeká také plení, zalévání a ošetřování proti škůdcům. To vše ale bohužel s nejistým výsledkem. Menší záhonek, který je upravený, je mnohdy mnohem estetičtější než plantáž, která je zanedbaná. V případě, že nemáte pěstitelské ambice, rozhodně nemusíte zoufat, jelikož můžete zkusit bylinky. Ty vaši zahradu příjemně provoní a jejich čerstvá nať se uplatní v každé kuchyni. Na zimu je možné je navíc zmrazit nebo nasušit.
cesta lemovaná tulipány
Jestliže si více potrpíte na estetiku místo ovoce a zeleniny, pak byste měli sázet okrasné rostliny, které je dobré kombinovat s jinými druhy tak, aby kvetly postupně . Místo pravidelných záhonků vsaďte na mix a pohrajte si s rozmístěním jednotlivých druhů. Docílíte kromě všeho zajímavého angažmá, které bude jistě lákavé a to navíc pro celou sezónu.
Doménou každé zahrady je hlavně trávník, který by měl být kvalitní. Je třeba mu věnovat patřičnou péči. Je potřeba nejen sekání ale také likvidace plevele nebo osívání. Častým problémem může být mech, který je potřeba ošetřit včas vhodným přípravkem. Spíše než nákup nějakého toho prostředku proti mechu na internetu je mnohem lepší poptat se v zahradnictví nebo specializovaném obchodu, který je určen pro zahrádkáře. Kromě doporučení, po čem byste měli sáhnout, se můžete dozvědět i o osvědčených starých tricích a můžete také dostat jiné přínosné rady.
břečťanové listy
Ne nadarmo se říká, že není plot jako plot. Ten by totiž měl chránit nejen před nezvanými návštěvami, ale mnohdy je žádoucí i z toho důvodu, aby zamezil pohledu okolí a dopřál potřebné soukromí.
Jednou z možností je osázet vnitřní stranu okrasnými dřevinami, což jsou například túje, které je navíc možné zastřihovat do požadované výšky. Výhodou je to, že jsou zelené po celý rok, takže je možné je využít i jako prvek vánoční výzdoby.
V místě, kde není osázení možné, lze umístit rákosové nebo bambusové rohože, které se instalují přímo na plot a poskytnou vám potřebnou intimitu.