S dodávkou podél Ohře a k nejvyššímu vrcholu Krušných hor

S dodávkou podél Ohře a k nejvyššímu vrcholu Krušných hor

Putování po Ohři vypůjčenou dodávkou z půjčovny dodávek Praha může být poutavější, nežli splouvání řeky na kánoi či raftu. Máte totiž širší možnosti výběru samotných aktivit, dodávka pojme sportovní potřeby, jako jsou jízdní kola, surf, in-line brusle, horolezecké náčiní, takže se tu můžete libovolně přesouvat z místa na místo a podnikat, co se vám zlíbí.

Loket nad Ohří

Chcete-li vyzkoušet lezení po stěnách, tuto příležitost můžete využít ve Svatošských skalách, je to mimořádně zajímavý skalní útvar nedaleko Lokte nad Ohří. Z horních partií skal je krásný výhled na panorama Slavkovského lesa a podhůří Krušných hor. Loket nad Ohří je starobylé město s dominantou středověkého hradu, jehož význam spočíval v ochraně hranic království po dobu zhruba tří stovek let. Ohře obtáčí historické centrum v obrovském kruhovém meandru a s dodávkou tu můžete zaparkovat v Revoluční ulici a pozorovat město s hradem z několika vyhlídkových bodů, vzdálených zhruba dva kilometry.

Karlovy Vary

Ohře je atraktivní i na horním toku, kde vytváří přirozené luční meandry, má poměrně prudký spád, který vodákům zrychluje plavbu a dovoluje využít sportovní ráz vodáckého putování. Vodáci nejčastěji zahajují plavbu u obce Tršnice, vy byste mohli s dodávkou zavítat k přírodní rezervaci Soos a odtud pak do Františkových Lázní a následně do Chebu.

Z Chebu se můžete přesunout k hrázi vodního díla Jesenice a skalka a dále po silnicích třetí třídy do Kynšperka nad Ohří a obdivovat tu hrázděné stavby několik stovek let staré lidové architektury. V Kynšperku je v provozu u kolmého jezu pěkné vodácké tábořiště, případně se s dodávkou lze ubytovat v některém ze soukromých penzionů.

Další etapou může být prohlídka lázeňského komplexu v Karlových Varech, rozhledny Diana a hotelového bazénu Thermal, případně se odtud můžete vypravit do Krušných hor do lázeňského městečka Jáchymov a poté lanovkou na Klínovec anebo po silnici k nejvýše položenému městu Boží Dar.