Půjčovna dodávek v Praze pronajímá vozy i na cestování po Česku

Půjčovna dodávek v Praze pronajímá vozy i na cestování po Česku

Až poleví koronavirové sevření a budeme moci volně cestovat po republice, dá se očekávat značný nárůst zájmu o tuzemské víkendové a dovolenkové pobyty. Tento trend, měnit dovolenou v zahraničí za Českou republiku, se projevuje již řadu let a virová pandemie jej pravděpodobně ještě podpoří. Dovolená v Česku má své výhody – je levnější, snadno se tu všude domluvíte, nebudete mít problémy s lékařskou péčí např. v případě úrazu, nemusíte cestovat tak daleko, ale to hlavní – můžete si dopřát pohled na překrásná místa, mnohdy skrytá, o nichž se dovídáme jen z některých mediálních pramenů.

náměstí v Telči

Vycestovat je možné i s pronajatým vozem, půjčovna dodávek Praha zajišťuje vozidla i s přívěsem, takto lze pohodlně cestovat ve skupině, střídat se za volantem a vézt s sebou jízdní kola a zavazadla, která by se do osobních aut nevešla. Zároveň je jízda ve voze typu dodávky pohodlnější, jsou tu vyšší sedadla a více komfortu v kabině.

Co takhle Českomoravské pomezí

Českomoravské pomezí nebývá tak často středem zájmu turistického ruchu, většina zahraničních návštěvníků jej nepovažuje za něco významného a míří spíše tam, kde jim turistické průvodce nadhodily „pomyslnou návnadu“. Tedy především k pamětihodnostem Česka v duchu architektury středověku, jimiž jsou např. městská památková rezervace a zámek Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Karlštejn a historické centrum Prahy s Pražským hradem.

pohled na Telč

Této situace ovšem můžete využít ve svůj prospěch a vydat se tam, kde památky mají rovněž velmi vysokou vypovídající hodnotu, jsou stejně tak významné, malebné a z architektonického hlediska zajímavé.

Dačice – Telč – Slavonice

Jižní část Českomoravského pomezí skýtá neuvěřitelně pestrou a malebnou, mírně zvlněnou krajinu posetou loukami, remízky, rybníky, mezi nimiž vynikají jako klenoty empírový zámek Dačice a městské památkové rezervace v Telči a ve Slavonicích. Jestliže se do tohoto „zapomenutého“ koutu republiky vydáte, nebudete litovat.