Neztrácejte víru

Neztrácejte víru

Mitch Albomje nepochybně velmi zajímavý americký spisovatel a také novinář. Na český trh prorazil s knihou Úterky s Morriem anebo poslední lekce mého učitele. Jedná se o návštěvy učitele, který umírá na ALS tedy amyotrofickou laterální sklerózu. Umírající muž je neobyčejně vyrovnaný a mladému novináři předá nesmírně vzácné lekce právě v tomto období. Na motivy této knihy byl natočen také stejnojmenný film.
krabice na knihy

Úterky s Morriem ovšem nejsou jedinou zajímavou knihou, která se objevila na českém knižním trhu. Mezi další patří například První telefonát z nebe, Strážce času nebo Pět starých známých. Mi si ovšem budeme povídat o knize, Neztrácejte víru, která podobně jako Úterky s Morriem je literaturou faktu a popisuje skutečné zkušenosti autora.
stuttgartská knihovna 

Příběhy zbožnosti

Již úspěšný spisovatel Mitch je osloven stařičkým rabínem, kterého si pamatuje z dětství, s prosbou, aby napsal jeho pohřební řeč. Mitch je udiven neobvyklým přáním, zejména proto, že do synagogy chodí jen výjimečně o svátcích a spíše kvůli rodičům, ovšem souhlasí za podmínek, že chce lépe poznat rabína jako člověka a začne tohoto muže navštěvovat a rozmlouvat s ním o životě. Paralelně vyprávípříběh o Henrym Covingtonovi, bývalém dealerovi drog, který se stal po své nápravě duchovním v rozpadlém zničeném kostele, který navštěvují zoufalí feťáci a hledají nocleh bezdomovci. Mitch založil nadaci, která pomáhá lidem bez domova a z toho titulu se s Henrym seznámil. Rád by „jeho“ bezdomovcům pomohl, ale sžírají ho určité pochybnosti vztahující se k Henryho minulosti. Až do jednoho dne, kdy pochopí, že se jedná o muže, který za minulostí udělal tlustou čáru.
žid v jeruzalémě
Dva zcela odlišní lidé, ale nesmírně hluboká víra, to je poselství dvou mužů velmi silné a hluboké víry.
Kniha neztrácejte víru je americkým bestsellerem a i když se jedná o duchovní tématiku, dokázala oslovit neuvěřitelné množství nevěřících lidí na celém světě. Snad právě proto, že nosnou myšlenkou knihy je víra, která se neopírá o dogmata, ale především o ryzost našich srdcí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup