Nevíte, zda si koupit velký mobilní telefon?

Nevíte, zda si koupit velký mobilní telefon?

Mobil dnes patří rozhodně k jedné z nepostradatelných věcí každého člověka. Najdete jej téměř v každé kabelce, ale také po kapsách či v příručních taškách lidí (výjimku snad tvoří jen někteří důchodci či malé děti).

velký telefon v rukou

Dnešní telefony mají mnoho funkcí. Některé z nich se nám hodí více, jiné zase méně. Některé využíváme denně a na jiné se nepodíváme, jak je rok dlouhý. Preference funkcí, ale také ostatních vlastností, jsou subjektivní záležitostí každého člověka. Záleží pouze na tom, jak mobil nejčastěji používá, jak s ním zachází, co do něj nahrává nebo jak často s ním během dne pracuje. Vybrat si vhodné funkce je velmi důležité, ale stejně tak důležité je vybrat si vhodnou velikost mobilního telefonu. Já vlastním poměrně velký mobilní telefon a i přesto, že jsem si na tuto velikost nejdříve zvykala, nyní ji vnímám jako jednu z nejdůležitějších věcí pro mé potřeby.

Žena s telefonem

Jaké jsou tedy výhody větších telefonů?

 

1.      Přehlednost – větší display znamená lepší přehlednost všeho. Pohyb v uživatelském rozhraní je přinejmenším pohodlný.

2.      Zobrazení internetu – v případě, že pracujete od počítače, velký mobil může nahradit počítač v terénu. S velkým displayem máte v ruce nástroj, který Vám umožní lépe prohlížet všechny pracovní tabulky, vyhledávat ve webech, databázích, stahovat důležité informace nebo třeba i dělat drobné úpravy v systémech, i když zrovna nesedíte u PC.

3.      Fotografie – pokud potřebujete získat kvalitnější fotografie, například pro svou práci, koníček, nebo prezentaci, na velké obrazovce vidíte mnohem lépe detaily foceného objektu, a tak můžete tvořit zajímavější, krásnější a kompozičně precizní fotky.

4.      Přehrávání videí – necháváte se často inspirovat videi? V dnešní době se lze díky videím naučit mnoho praktických nebo tvořivých činností, ale také různých dovedností. Přehrát si video ve velkém mobilu je rozhodně výhodnější, protože Vám neunikne nic podstatného.

 

 

Výhody jsou tedy jasné…jdete do toho?