Minimum do kuchyně

Minimum do kuchyně

Předem je nutné dobře zvážit své možnosti, vaše kuchařské umění. To, jakým způsobem jste se rozhodli v novém životě stravovat.
Pokud si jídlo budete nechávat dovážet, stačí vám jen základní sada talířů, nějaký ten hrnek a samozřejmě sada příborů. O skleničkách na víno a alkohol se nezmiňuji. O případné přihřátí jídla se postará mikrovlnka.
Jste-li rozhodnutý se pokoušet o vaření vlastními silami, budete toho vybavení potřebovat přece jenom více.
vaření ve woku
Pro jednoduchou kuchyni si vystačíte s jednou pánví Wok, a jedním či dvěma hrnci. Dále potřebujete pořádnou sadu nožů na maso, zeleninu, případně i na sýry. Ty je dobré na některá jídla nastrouhat, takže si na seznam připište nerezové struhadlo.
Maso a zeleninu musíte na něčem před úpravou nakrájet. Stolní desku byste brzy poškodili, takže další položka na seznamu je pracovní prkénko. Doporučuji nějaké větší, bytelné z tvrdého dřeva.
Na seznamu už máme nádoby na tepelnou přípravu. Saláty, těsta a další záležitosti však musíte v něčem namíchat. Báječně se k tomu hodí nějaká mísa. Když budete v obchodě vyberte raději dvě. Jednu velkou a jednu menší.
koření ve sklenicích
K tomu základnímu vybavení přidejte nějaké míchací náčiní jako jsou vařečky, obracečka, naběračka. Docela praktickým nástrojem je drátěná metlička. Používá se na rozmíchaní směsí ve vodě nebo třeba na vajíčka. A ještě lis na česnek. Pro drtivou většinu chlapských jídel je česnek nezbytnou ingrediencí, a ne vždy se jen roztírá či krájí na plátky.
No, a ještě nějaké designové kořenky na to správné koření. Kolik? Základ je sůl, pepř, paprika, kmín, majoránka, chilli a kari. Samozřejmě v životě budete ještě potřebovat třeba hřebíček, a další koření. Tohle koření ale určitě přežije pobyt v sáčku ve skříni.
krájení citronu
Výše uvedený seznam je opravdovým základem. Dá se s ním přežít a navařit spousta jídel. Vaření se dá ale zjednodušit nějakým elektrickými pomocníky. Jistě oceníte dobrý ponorný mixer. Hodí se jak do teplé, tak do studené kuchyně. Když už jsme u té techniky praktickým nástrojem je také ruční šlehač. A pokud jste milovníky toustů tak jistě oceníte topinkovač.
Přes všechno vybavení zůstane kuchyně nudnou, pokud budete vařit jen sám pro sebe. Tak na to myslete.