Kvalita vody na prvním místě

Kvalita vody na prvním místě

Průzračně čistou vodu v bazénu neudržíte pouze odstraňováním mechanických nečistot, které se dostanou do vody v průběhu používání bazénu, je nutné bojovat s neviditelným nepřítelem, kterým jsou bakterie, protože ty by mohly způsobit rozmnožení řas, které by změnili Váš bazén v bažinu. Přípravek bazénové chemie algicid je proto nepostradatelným pomocníkem každého majitele koupacího zařízení. Jde o přípravek proti řasám, který zamezuje jejich množení a růst. Neznamená to ovšem, že jej můžete použít pouze v případě, že už ve Vašem bazénu tento problém nastal. Algicid lze používat i jak prevence při běžné pravidelné údržbě bazénové vody.

čisté dno

Pravidelnou kontrolu bazénové vody byste měli provádět alespoň jednou týdně. Pomocí testeru zjistíte, v jakých hodnotách se nachází obsah aktivního chloru ve vodě a také v jaké výšce se nachází PH vody, to je faktor, který ovlivňuje funkci chlorových přípravků a pokud by bylo PH v nerovnováze, může právě nastat problém s výskytem řas, proto nezapomínejte na pravidelnou kontrolu a na srovnávání PH vody. Při této pravidelné údržbě můžete preventivně do vody přidat právě i již zmíněný algicid a předejít tak možným příštím problémům.

potápění v bazénu

Pokud už by se ale opravdu stalo, že se Vám v bazénové vodě objeví řasy, tak nestačí pouze do vody dodat algicid, ale je nutné také celý bazén důkladně vyčistit, tedy jak stěny bazénu, tak také dno pořádně vydrhnout kartáčem, a to buď ručně nebo za pomocí bazénového vysavače. Nemusíte se bát, že byste museli celý bazén vypouštět a znovu napouštět, jen je potřeba jej důkladně vyčistit. Každopádně, jak již bylo řečeno, je lepší těmto případům předcházet a dodávat přípravek proti řasám do bazénové vody preventivně při každé pravidelné údržbě bazénu. Pak už stačí si jen užívat vodních radovánek bez jakýchkoliv starostí.