Hlídejte insolvenční rejstříky

Hlídejte insolvenční rejstříky

Velký problém může nastat, pokud nějaké firmě provedete službu, ovšem ta je v insolvenci a nemá Vám, z čeho zaplatit, takže musíme vždy hlídat rejstříky.

Hlídejte insolvenční rejstříky

Neschopnost zaplatit dluhy

Naprosto přirozený jevem na trhu je, že staré firmy zanikají a nové vznikají, přičemž tomu tak bude neustále. Nejhorší jsou začátky, protože zde záleží, jestli se společností uchytí a bude skutečně vydělávat slušné peníze. Samozřejmě nikdy nevíme, co se může stát, a proto je dobré mít jisté finanční rezervy, které nám pomohou přečkat těžká období a potom zase firmu nastartovat až se začne dařit. Rozhodně musíme vést účetnictví po celou dobu působení firmy a snažit se mít co největší čistý výdělek a neustále se snažit posouvat se dopředu a rozvíjet své podnikání.

podtrhnutí zákona

Díky tomu můžeme držet krok s konkurencí, nebo ji dokonce předehnat a získat nové zákazníky. Může nastat i opačná situace, kdy celkový výpočet mezi výdělkem a utracenými penězi bude záporný. Jestliže to má smysl, tak se vyplatí půjčit si peníze pro přečkání těžkého období. Pokud ani to ne pomůže, tak se Bohužel dostaneme do insolvence, kdy nebudou peníze ani na splácení dluhů.

Dávejte si na ni pozor

Je běžné, že firmy poskytují své služby a zboží dalším firmám, protože třeba taková výrobní společnost se rozhodně neobejde bez nákupu materiálu, díky kterému můžete vyrábět zboží, a to následně prodávat za účelem zisku. Jestliže s nějakou firmou dlouhodobě spolupracujeme a máme v ní jistotu, že je na tom finančně dobře a celkově se jí daří, tak se nemusíme ničeho bát. Ovšem když poskytneme služby či pošleme zboží někomu méně známému a nejsme si jisti tím, o jakou firmu se vlastně jedná, tak je na místě si ji nejprve proklepnout.

bankovky v plamenech

Nahlédněte pro jistotu vždy do insolvence seznamu, protože díky němu zjistíme, jestli daná společnost není v dluzích a nemá finanční problémy. Takto se snadno vyhneme situaci, kdy budeme chtít po firmě zaplatit, ale ta bude v insolvenci, a proto nám prostě nebudeme mít peníze z čeho zaplatit. Nejde brát peníze tam kde nejsou, takže ověření přes seznam insolvencí se vždy hodí.