Co dělat, abyste ve zdraví přežili dovolenou s partnerem? Domluvte se předem.

Co dělat, abyste ve zdraví přežili dovolenou s partnerem? Domluvte se předem.

Dovolená půl na půl

Ne všichni umíme ležet u hotelového bazénu a popíjet drinky. Dozajista první dva až tři dny to zvládneme, jsme po celém roce unavení a potřebujeme si vypnout hlavu. Nicméně pravděpodobně to většinu z nás už nejdéle čtvrtý den nebaví. Když už jsme vyrazili někam do neznámých krajin, chceme poznat i okolní přírodu nebo památky. Proto když vybíráte hotel, omrkněte, jestli se v okolí nachází něco zajímavého. Ať máte nějaký ten zážitek.

Aktivní dovolená

Někdo z nás nedokáže ležet u bazénu ani hodinu. Někteří lidé potřebují k životu i k dovolené neustálou akci.

toulky_přírodou

Chodí po horách, sjíždí kopce na kolech, unáší se v peřejích řeky nebo šplhají po skalách. Pokud se potkají dva lidé stejného ražení, nenastává žádný problém. Ovšem pokud si druhý chce i pasivně odpočinout, může na dovolené vzniknout konflikt. Proto než se vydáte s partnerem poprvé na dovolenou, ujasněte si, jaké jsou vaše představy. A pokud zjistíte, že se liší, musíte hledat kompromis nebo jet na dovolenou raději se stejně smýšlející kamarádkou. Věřím, že s partnerem nakonec najdete řešení a dovolenou si užijete.

Pasivní odpočinek

Někdo na dovolené neudělá jediný pohyb navíc. Možná proto, že se fyzicky nadře dost za celý rok v práci, nebo chce prostě jen odpočívat. Pokud chce váš partner „proflákat“ dovolenou, nemějte mu to za zlé. Třeba toho má opravdu plné brýle a chce si dát ráno pořádnou snídani, zaplavat si v bazénu, dát si dobrý oběd, přečíst knížku, vypít drink, zbaštit večeři a jít spát. Pokud jste na dovolené s partou, můžete podniknout výlety s někým z nich.

nohy v bazénu

Nicméně představu o společné dovolené byste si měli udělat už před odjezdem, abyste se zbytečně nehádali. Dovolená má sloužit k odpočinku. Můžete se domluvit, že v létě podniknete tři výlety během dovolené a v zimě, až pojedete na wellness do spa hotelu v Lednici https://lednice.galant.cz/wellness, nebudete dělat vůbec nic kromě relaxování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup